هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1389 یا 2569
سال 1389 خورشیدی یا 2569

[تصویر:  1280627032.jpg]

[تصویر:  1336186695.jpg]

درود
به نظر شما ایران یک کشور 1389 ساله است یا 2569 ساله؟
1389 سال پیش در ایران چه اتفاقی افتاده است که شروع تاریخ ایران شده است؟
به نظر شما فراموش کردن تاریخ بسیار شکوهمند قبل از آن ننگ نیست؟
شما چه نظری دارد؟

مردان بزرگ اراده می‌کنند و مردان کوچک آرزو
[تصویر:  1348752239.gif]

اگر روزی دشمن پیدا کردی، بدان که در رسیدن به هدفت موفق بودی.
اگر روزی تهدیدت کردند، بدان در برابرت ناتوانند.
اگر روزی خیانت دیدی، بدان قیمتت بالاست.
اگر روزی ترکت کردند، بدان با تو بودن لیاقت می‌خواهد.

سپاس شده توسطZEUS (۱۳۸۸/۱۱/۲۴، ۱۸:۲۰:۱۱ عصر) ، jalal.m (۱۳۸۸/۱۱/۲۴، ۲۳:۱۹:۲۹ عصر) ، AR@KST@R (۱۳۸۸/۱۲/۲۹، ۲۲:۲۹:۰۳ عصر) ، chelseafc1 (۱۳۸۹/۱/۳، ۰۹:۱۵:۱۸ صبح)
هممون میدونیم که ما هرچی داریم و نداریم از اعراب هستش پس الان هم نه تنها تاریخ بلکه اداب رسوم حرف زدن همه چی دیگه تاریخ جای خود داردConfused
متاسفانه انسانهایی برای بقای زندگی مرفه خودشان دست رو نقطه ضعفهای انسانها وملت میگزارند خوب بدبختانه ما هم نقطه ضعفی داریم اااااااااه عربUndecided
 سپاس شده توسطPars (۱۳۸۸/۱۱/۲۴، ۱۹:۱۴:۴۸ عصر) ، jalal.m (۱۳۸۸/۱۱/۲۴، ۲۳:۱۹:۳۴ عصر)
اگه بخوایم رو تاریخ درستش حساب کنیم که خوب باید بریم رو 7000 هزار سال و بلکه هم بیشتر . ولی وقتی نام زیبای امرداد ( جاودانگی ) رو مرداد ( مرگ و نیستی ) تلفظ می کنیم چه انتظاری دارید ؟

وقتی همه منتظر والنتاین هستند و از هر 10 نفر 8 نفر چیزی در مرود اسپندارمزدگان نمی دونن چه انتظاری دارید ؟
 سپاس شده توسطPars (۱۳۸۸/۱۱/۲۴، ۲۱:۳۷:۵۰ عصر) ، AR@KST@R (۱۳۸۸/۱۲/۲۹، ۲۲:۳۰:۱۰ عصر)
هیچی سر جاش نیست.
من که گاهی وقتا میخوام سرم رو بکوبم به دیوار.
 سپاس شده توسطPars (۱۳۸۸/۱۱/۲۴، ۲۳:۳۸:۴۶ عصر) ، ZEUS (۱۳۸۸/۱۱/۲۵، ۰۰:۳۱:۱۸ صبح)
برای جلوگیری از کدورت احتمالی مطلبم رو حذف کردم.
(۱۳۸۸/۱۲/۲۹، ۲۱:۱۰:۲۷ عصر)Mamal92 نوشته است: سلام
1389 سال پیش هجرت پیامبر از مدینه به مکه بود.
چرا احساس میکنین توهین به تاریخ کهن ایران هست؟!
اگر قرار باشه درست محاسبه کنین تاریخ ایران 8000 ساله هست و این مربوط میشه به قبل از اهورا مزدا و کوروش و ...
من از یه نکته تعجب کردم و در سایت های زیادی دیدم، ولی چون اینجا جوی صمیمی تر داره، اینجا بیان میکنم:
در لحظه سال تحویل از نظر نجومی زمین در اعتدال بهاری قرار میگره و این نوع تقویم رو خیام ساخت، قبل از اون هم به این سبک محاسبه نمیکردن سال ها رو!
اولین تقویم ها برای مصر،‌ بابل باستان بود و اون زمان در ایران چنین تقویمی نبود!
ایران پس از اسلام پیشرفت علمی زیادی میکنه و دانشمندان بزرگی هم داره، که یکیشون خیام بود و این تقویم فعلی که به گفته منجمین دقیق ترین تقویم ممکنه هست و در هر ده هزار سال چند ساعت خطا داره!
این تاریخ 2556 از نظر علمی کاملا اشتباهه چون محاسبات علمی و نجومی نداره، و اگر به روشی که این تقویم محاسبه شده، قرار باشه حساب کنیم، تقویم ایران باید 8000 ساله باشه.
علت اینکه میگم 8000 ساله، چون تمدن قوم آریایی از نظر باستان شناس ها به 8000 سال پیش تخمین زد شده، چون فسیل ها و صنایع دستی پیدا شده که برای 8000 سال پیش هست.
من نمیدونم چرا بعضی ها خودشون رو نسبت به دیگران ایرانی تر میدونن، ولی این تقویم خورشیدی هم ساخته یه ایرانی مسلمان به اسم خیام هست و دانشمند بزرگی هست و کتبش مورد تائید دانشمندان و منجمین امروزی هست.
در ضمن میترا یکی از الهه یونان باستان هست و ربطی به قوم آریایی ها و زرشت نداره!
در ضمن فراموش نکنین ایرانیان قبل از زرتشت هم یکتا پرست و موحد بودن و زرتشت اصالت ایرانی نیست، بلکه قدمت ایران خیلی قدیمی تر از زرتشت و کوروش و ... هست.
حال من یه سوال دارم، تقویم خورشیدی ساخته خیام دانشمند مسلمان ایرانی هست، تقویم "ایرانی" (به نقل از خودتون) ساخته کدوم دانشمند هست؟!
من هم به تاریخ شکوهمند ایران افتخار میکنم ولی بهتره سعی کنیم که ارزش ها به ضد ارزش ها تبدیل نشه!
یه گله هم داشتم، خیلی خودمونی میگم، چرا به اعتقادات دیگران توهین میکنین؟!
از روی اسم شما "علیرضا" مشخص هست که شما یک مسلمان هستین، پس باید خوب بدونین که مبدا تاریخ ایران هجرت پیامبر هست، چرا اینقدر که به تمدن تاریخی ایران احترام میزارین، چرا از گذشته تاریخی اسم و دینتون تبلیغ نمیکنین؟!
امیدوارم از حرفام کسی ناراحت نشده باشه و عین سری قبلی پاسخم حذف نشه و تاپیکم قفل نشه!

درود
فکر می کنم شما درباره خیام هیچ نمی دانید و بهتر می بینم در این باره بحث نکنید چون از نوشته شما کاملا فهمیدم.
خیام از نمونه رباعی زیر ریاد دارد:
گویند بهشت و حور کوثر باشد / جوی می و شیر شهد شکر باشد - پر کن قدح باده و بر دستم نه / نقدی ز هزار نسیه خوشتر باشد.
مبدا تاریخ ایران از شکل گرفتن حکومت سراسری در ایران (هخامنشیان) محاسبه شده است و این منطقی ترین محاسبه می باشد و تاریخ دقیق آن مشخص می باشد، چون فقط می گویید 8000 سال اما اطلاعات دقیقی از آن دارید؟
من از شما سوال می کنم: آیا هجرت یک عرب (با هر شخصیتی) جزو تاریخ ایران است؟ آیا غیر مسلمانان ایران، ایرانی نیستند و باید مطیع مسلمانان باشند؟ آیا فقط نظر دین داران مهم است؟ و سوال آخر: شما دیکتاتور هستید؟
من یک نظر دارم: دین و اعتقادات شخصی را با مسایل میهنی درهم آمیخته نکنید. هر یک از ما با هر دینی و اعتقادی بک هویت مشترک داریم و آن ایرانی بودن ماست.
ممکن است شما عرب پرست باشید و من ایرانی پرست و این یک چیز کاملا شخصی است.
سال 2569 از نظر لمی نادرست است چون زمان تاج گذاری یک ایرانی (اولین شاه ایران) و تشکیل اولین حکومت است. اما زمان هجرت یک عرب در صحرای عربستان از نظر علمی درست است Tongue فکر نمی کنید حرفتان خنده دار است؟
شما حتی نمی دانید که دین میترایی همان دین مهری ایران باستان است. و سه نام "مهر، میترا یا میثره" هیچ تفاوتی ندارد. اینجا مطالعه کنید
در ضمن این دین نیست که سبب پیدایش دانشمندان می شود که اگر این طور باشد باید دین یونیان باستان را بهترین دین بدانیم چرا که بیشترین دانشمندان را در خود پروش داده است.
در ضمن نام من را خودم انتخاب نکرده ام. آیا اگر نام شما را "سارا" بگذارند شما مسیحی هستید؟
بهتر است مطالعه کنید و با جهت گیری خاصی صحبت نکنید. و این بحث را ادامه ندهید.

توجه: بدون مطالعه به این بحث ادامه ندهید در غیر این صورت به عنوان ارسال اسپم طبق قوانین با شما برخورد خواهد شد.

سپاس شده توسطZEUS (۱۳۸۸/۱۲/۲۹، ۲۱:۵۰:۲۳ عصر) ، adsun (۱۳۹۰/۵/۲۹، ۱۴:۲۴:۲۵ عصر)
من با علی اقا موافقم چون شما اطلاعات کافی ندارین پیشنهاد میکنم بیشتر مطالعه کنید (دوستانه).
کتاب تاریخ ایران دوره ی هخامنشیان از مجموعه تاریخ کمبریج (سرپرستی ایلیا گرشویچ و ترجمه مرتضی ثاقب فر) در این کتاب هرچی ار تاریخ دوره هخامنشی بخواهید موجود هست .این کتاب خیلی کمیاب هست و بیشتر تو نمایشگاه ها پیداش میکنید من 2 سال پیش از نمایشگاه کتاب تهران گرفتمش.
اتفاقا ایران خیلی قبل تر از این که عربا یاد بگیرن حرف بزنن کلی دانشمند داشت و میدونید که و خیلی از دانشمندان یونانی بعد از این که تحدید میشدند که دست از افکارشون بردارند به ایران می امدند و پادشاهان ان دوران بابت کارها و مطالعات دانشمندان به انها حقوق میدادند.
پیروز باشید
 سپاس شده توسطZEUS (۱۳۸۹/۱/۱، ۰۶:۵۰:۲۷ صبح)
برای جلوگیری از کدورت احتمالی مطلبم رو حذف کردم.
بعد از اسلام زنان از از پرده روزگار حذف شدند.
زنان معروف قبل از اسلام: یوتاب، آرتمیز، آتوسا، آرتادخت، آزرمی دخت، آذرآناهید، پرین، زربانو، شیرین و....
ایران بعد از اسلام در بیشتر دوران زیرمجموعه اعراب، افغان ها ، ترکمن ها و مغول ها بود.
بیشتر افتخارات ایران از جمله کوروش و تخت جمشید مربوط به قبل از اسلام است. و شما برای معرفی ایران از آن افتخارات نام می برید.
حضور دانشمند در هر دوره ای از زمان می تواند باشد و این دین نیست که نقش دارد ولی حکومت نقش مهمی دارد.

فردوسی می گوید:
نگیرد خرد پرده بر دین ما / شود مردمی دین و آیین ما
شما می گویید غیر دین داران مطیع دین داران باشند و بعد هم می گویید این دیکتاتوری نیست.
فردوسی می گوید که دین و آیین ما مردمی می شود. (این را زمانی گفته است که اسلام در ایران بوده است و فعل شود برای آینده است = کمی فکر کنید)

تاریخ ایران واقعیت ایران است.
عرب، مسلمان، زرتشتی، مسیحی همه در محدوده شخص است.اما تاریخ ایران شخصی نیست.

سلام
برای جلوگیری از کدورت احتمالی من مطالبم رو پاک کردم.
فقط نکاتی رو عرض میکنم:
من به زرتشتیان احترام میزارم و دوست زرتشتی هم دارم، تاحالا هم نشده سر تمدن و تاریخ ایران باهم حرفمون بشه!
خطاب به دوستان دیگر:
منم تو سایت خودم وقتی حرفی میزنم، اکثریت کاربران از من حمایت میکنن و این امری بدیهی هست در دنیای سایبری.
من در اینجا به منظور یاد گرفتن اومدم و شخصا ترجیح میدم مسائل اعتقادیم رو وارد تالار نکنم،‌ چون دین من برای من تقدس داره.
ببخشید اگر مطالبم باعث رنجش شما شد.
فقط این نکته رو هم بگم، در لحظه تحویل سال نو از نظر نجومی زمین وارد اعتدال بهاری میشه و تعداد ماه ها، تعداد روزهای سال و ماه و ... همش محاسباتی نجومی و مهندسی دقیقی داره که به طروق مختلف قابل محاسبه هست و شیوه خیام دقیق ترین شیوه محاسبه برای تقویم بود. (البته ابوالفتح عبدالرحمان المنصور الخازنی نیز در تدوین این تقویم سهم بسیاری داشت)
این سال نو یه پدیده علمی و نجومی هست، و فکر نمیکنم ربطی به کوروش و هخامنشینان داشته باشه!
شاید حرف من برای برخی قابل قبول نباشه، ولی این پدیده یه پدیده علمی مهم هست و برای محاسبه زمان تحویل سال، روز نوروز و... رصد های بسیاری انجام میشه و محاسبات زیادی انجام میشه.
پدیده نوروز یه بحث کاملا علمی هست که خیام که ریاضیدان و منجم بزرگی بود، توانست تقویمی با این الگوی مهندسی بسازه و مبداش رو تاریخ هجرت پیامبر اسلام (ص) قرار بده.
سال "ایرانی"، میترایی و ... شاید محاسبات دیگری داره و من بلد نیستم، ولی این سال نو که در تقویم های ایرانی هست، یه پدیده کاملا علمی و نجومی هست و اگر تمایل داشته باشین در محیطی علمی بحث میکنم در موردش، با اسناد معتبر و ازمایشات ساده.
من خودم شخصا به خاطر کارم، از طریق نرم افزارهای نجومی محاسباتش رو در منزل انجام دادم.
نکته دیگر اینکه پلاگینی که برای تبدیل تقویم میلادی فروم به تقویم شمسی هست در مای بی بی، اسمش تقویم جلالی هست.
من توضیحاتی که دادم مربوط به تقویم فعلی ایران، تقویم جلالی بود، و مبدا تاریخ در این تقویم هم هجرت پیامبر اسلام (ص) از مکه به مدینه هست.
در تقویم میلادی محاسبات دیگری میشه و مبداءش هم چیز دیگری هست و کلا سیستم محاسبه این دو تقویم باهم بسیار فرق داره.
تقویم های دیگری هم در دنیا وجود داره، مانند: تقویم مایایی ها، تقویم عبری و ... ( که محاسبات دیگری داره)
پیشنهاد میکنم اگر امکانش هست در مورد شیوه محاسبه تقویم "ایرانی" و "میترایی" توضیحی بدین تا بنده و امثال من که باهاش آشنا نیستن هم یاد بگیرن.
اینکه شما تقویم جلالی رو به تقویم "ایرانی" یا میترایی ربط میدین، امری اشتباه هست، چون تقویم جلالی 471 سال بعد از مبدا تاریخ اسلام درست شده و عمرش به 2500 سال یا 7000 سال نمیرسه!
نکته آخر: این تقویم را دقیق ترین گاهشماری جهان دانسته اند. (به تائید سازمان فضایی امریکا ناسا)
چون در برابر تقویم اروپایی (میلادی) که در هر ۲۵۰۰ سال یک روز خطا دارد، تقویم جلالی در هر ۱۰ هزار سال یک ثانیه خطا دارد.
باز هم سال نو شمسی (در تقویم جلالی) رو به تمام ایرانیان تبریک و تهنیت میگم.
راستی تقویم جلالی کاملا ایرانی هست و ربطی به اعراب نداره. (تقویم اعراب سیستمش و محاسباتش با تقویم جلالی فرق داره)
 سپاس شده توسطghanari (۱۳۸۹/۱/۱، ۱۱:۲۶:۲۲ صبح)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان