هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پشتيباني هاي جديد ماي بي بي
(۱۳۹۱/۳/۵، ۰۱:۲۱:۵۹ صبح)bahalpic نوشته است: دوست عزیز،اگه من چیزی از ماژول ها بیان كردم حرف شما درست(من اصلا چیزی از ماژول ها نگفتم).
الان اصل حرف من و خیلی از دوستان به كپی رایت بر میگرده نه به چیز دیگه ای،كه چرا اجباری هست،بله شما یك ماژول یا افزونه خودتون درست میكنید سازنده شما هستید دوست دارید رایگان در اختیار عموم قرار میدید و دوست نداشتید تجاریش میكنید چون ساخت خودتون هست.اما كپی رایت اجباری برای مای بی بی؟؟

بهترین و معروف ترین توزیع های لینوكس رایگان است!!
Ubuntu
Fedora
OpenSUSE
Knoppix
Debian

نرم‌افزار آزاد در مورد آزادی کاربران برای اجرا، کپی، توزیع، بررسی، تغییر و بهبود دادن نرم‌افزار می‌باشد. بطور دقیق‌تر نرم‌افزار آزاد به چهار نوع آزادی برای کاربران یک نرم‌افزار اشاره می‌کند:

آزادی برای اجرای برنامه برای هر منظوری (آزادی ۰).
آزادی برای مطالعه و بررسی چگونگی عملکرد برنامه و تغییر آن برای نیاز خود (آزادی ۱). دسترسی به کد منبع یک پیش‌شرط برای این آزادی می‌باشد.
آزادی برای توزیع مجدد کپی‌هایی از آن، بنابراین شما می‌توانید به همسایگان خود کمک کنید (آزادی ۲).
آزادی برای بهبود برنامه و انتشار این تغییرات برای عموم، بنابراین تمام جامعه از آن بهره می‌برند (آزادی ۳). دسترسی به کد منبع یک پیش‌شرط برای این آزادی می‌باشد.

منبع : GNU.org

به نظرم كه قانون شماره ی 2 هم شامل حال شما میشه و هم ما.حالا ما بسته به نیازمون مای بی بی رو تغییر میدیم چه بسا كپی رایت هم شاملش بشه.
زحمات شما قابل تقدیر است ولی در مای بی بی اجباری در كار نیست.
ترجمه کردن حکم یک افزونه را داره . به همین دلیل پشتیبانی و مرجع ما بی بی ایران این حق را برای خودش و تیمش قائل شده که کپی رایت را اجباری کرده . شما برای نمونه می تونید به پشتیبانی های دیگر نیز سری بزنید .
مثلا فروشگاه ساز اوپن کارت که دو سایت دارن پشتیبانی میکنند و تا اونجا که اطلاع دارم هر دو کپی رایت را اجباری کردن.
و همین طور سیستم های دیگه .

واقعا بجای بحث کردن بی مورد در این چیزها به فکر کار کردن باشید نه حرف هایی که نه برای شما سودی داره نه برای سازنده اصلی و نه برای کسی دیگر.

درمورد اوپن سورس و رایگان بودن ان دقیقا حرف آقای نجفی پور درسته .
شرکت های بسیاری هستند حتی برای ارائه نسخه (سورس) پول میگرند و اون وقت به شما اجازه میدهند تا شما آنرا ویرایش و هر افزنه ای خواستید بهش اضافه کنید و به نام خودتون بزنید نمونش فروشگاه ساز شاپ اسکریپت . که اگه به انگلیسی سرچ کنی به سایت زاندده وقتی برای دانلود نسخه سورس اون از شما هزینه میگره!Cool
با تشکر
پاسخ
 سپاس شده توسطsoltaneghalbha (۱۳۹۱/۳/۵، ۲۱:۵۵:۰۶ عصر)
من نميدونستم و تا بحال نشنيدم كه كپي راست هم افزونه داره و افزونش كجا هست كه ما نميبينيمExclamation

و شما دوست عزيز كه ميگي ترجمه كردن حكم يك افزونه رو داره (اين ديگه چه حرفيه) من اولين بازم هست كه اين حرف ميشنوم Undecided

-------------------------
من هم مشكلي ندارم و خودم به شخصه هر چي هم باشه كپي رايت و قرار ميدم.
و از تيم مديرت هم متشكر بابت زحمتي كه كشيدند براي ترجمه و ايولا دارن

اما اين به هيچ وجه قابل قبول نيست كه كپي رايت بايد قرار داده بشه(اگر براي كس ديگه اي قابل قبول هست براي من نيست)!

موفق و مؤيد باشيد
در پناه حق
-----------
اینجا دیگه فعالیت نمیکنم 
پاسخ
با سلام
دوستان با حرفای بی مورد تاپیک رو کش ندین انجمن بیشتر اسپم بازار شده تا یه انجمن تخصصی جناب پارس فرمودند که کپی رایت اجباری نیست
ولی این حقو دارن که فقط به اونایی که کپی رایت رو قرار می دن پشتیبانی بدن
پس اگه هر کدوم از دوستان خودشونو بی نیاز از پشتیبانی اینجا می دونن می تونن کپی رایت رو حذف کنن ولی شرط گرفتن پشتیبانی از اینجا قرار دادن کپی رایت تو انجمن فرد هست و این یک قانون می باشد و ربطی به رایگان یا غیر رایگان بودن مای بی بی ندارد کما اینکه ثبت نام در یک انجمن به منطور استفاده از محتویات آن هم جزو قوانین یک انجمن می باشد
پاسخ
 سپاس شده توسطsoltaneghalbha (۱۳۹۱/۳/۵، ۲۱:۵۵:۰۵ عصر)
(۱۳۹۱/۳/۵، ۱۰:۳۸:۳۲ صبح)mmnp نوشته است: با سلام
دوستان با حرفای بی مورد تاپیک رو کش ندین انجمن بیشتر اسپم بازار شده تا یه انجمن تخصصی جناب پارس فرمودند که کپی رایت اجباری نیست
ولی این حقو دارن که فقط به اونایی که کپی رایت رو قرار می دن پشتیبانی بدن
پس اگه هر کدوم از دوستان خودشونو بی نیاز از پشتیبانی اینجا می دونن می تونن کپی رایت رو حذف کنن ولی شرط گرفتن پشتیبانی از اینجا قرار دادن کپی رایت تو انجمن فرد هست و این یک قانون می باشد و ربطی به رایگان یا غیر رایگان بودن مای بی بی ندارد کما اینکه ثبت نام در یک انجمن به منطور استفاده از محتویات آن هم جزو قوانین یک انجمن می باشد

سلام دوست عزيز
شما كه اينقدر قانونمندي پس چرا آدرس انجمنتو نذاشتي؟؟؟؟Huh
-----------
اینجا دیگه فعالیت نمیکنم 
پاسخ
اول اینکه دوست عزیز انجمن من مای بی بی نیست و فقط به خاطر ارادتی که به جناب پارس دارم این انجمن میام و نزدیک یه ساله اینجا عضوم
ثانیا اینکه من از این انجمن پشتیبانی نمی گیرم و مطمئن باش اگر انجمنم مای بی بی بود با افتخار کپی رایت رو به خاطر اینکه یک کار بسیار عالی از یک هموطن هست تو انجمنم قرار می دادم نه مثله بعضی ها برای اینکه خودمو باسواد نشون بدم اونو حذف کنم
لطفا ادامه ندهید که جوابی نخواهید شنید
پاسخ
 سپاس شده توسطsoltaneghalbha (۱۳۹۱/۳/۵، ۲۱:۵۵:۰۲ عصر)
(۱۳۹۱/۳/۵، ۱۱:۰۱:۲۴ صبح)mmnp نوشته است: اول اینکه دوست عزیز انجمن من مای بی بی نیست و فقط به خاطر ارادتی که به جناب پارس دارم این انجمن میام و نزدیک یه ساله اینجا عضوم
ثانیا اینکه من از این انجمن پشتیبانی نمی گیرم و مطمئن باش اگر انجمنم مای بی بی بود با افتخار کپی رایت رو به خاطر اینکه یک کار بسیار عالی از یک هموطن هست تو انجمنم قرار می دادم نه مثله بعضی ها برای اینکه خودمو باسواد نشون بدم اونو حذف کنم
لطفا ادامه ندهید که جوابی نخواهید شنید

دوست گرامي و محترم عزيز

اگه انجمن شما ماي بي بي نيست و پشتيباني نميگيري پس تايپيك هاي زير چي ميگنHuh
http://community.mybbiran.com/thread-6534.html
http://community.mybbiran.com/thread-6468.html
-----------
اینجا دیگه فعالیت نمیکنم 
پاسخ
(۱۳۹۱/۳/۴، ۲۱:۳۸:۰۲ عصر)bahalpic نوشته است: اگر این سورس به معنای رایگان نیست : پس این جمبله چی هست كه رفتید از سایت مادر ترجمه و در معرفی مای بی بی تو صفحه اول گذاشتید‌Exclamation
MyBB یک سیستم انجمن ساز رایگان است.

و شما كه میگید این اوپن سورس بودن معنای رایاگان نداه پس تصویر زیر نشون گر چی هست :

[تصویر:  97sbs51s69y1g9zxnz7.png]

كه تو خود صفحه ی اول مای بی بی هست كه نوشته "the free and open source" شما كه دیگه در معنی كردن حرفه ای هستید معنیش این میشه دوست عزیز " منبع باز و رایگان "
دیگه فكر نكنم جای بحثی مونده باشه.
و در رابط لینوكس دوست عزیز كه شركت GNU اونو ساخته و كاملا هم رایگان است در اختیار عموم قرار داره.
این شعار شركت GNU هست : لینوكس یك سیستم عامل نیست یك فرهنگ است.
و در محاسبه ای كه با مدیر این شركت شده میدونی در باره ی علم چی گفته عزیز :
مدیر محترمش گفته برای علم نمیشه قیمت گذاشت.

----------------------------------------------
خوب دوست عزیز مگه من چی گفتم منم گفتم چون فقط تا به حال یك پشتیبانی پارسی قوی بوده و به خاطر پشتكار خودش و مدیراش شده مرجع رسمی پشتیبانی مای بی بی در ایران(كه واقعا هم حقشه)
و این قضیه هیچ جای بحثی نمیزاره.
اما این قضیه ی كپی رایت ممكنه این مساله رو بره زیر سوال

موفق و مؤید باشید
در پناه حق

کلمه free به معنی رایگانه نه source
Heart
پاسخ
 سپاس شده توسطsoltaneghalbha (۱۳۹۱/۳/۵، ۲۱:۵۵:۰۰ عصر)
(۱۳۹۱/۳/۵، ۱۱:۲۷:۲۸ صبح)what? نوشته است:
(۱۳۹۱/۳/۴، ۲۱:۳۸:۰۲ عصر)bahalpic نوشته است: اگر این سورس به معنای رایگان نیست : پس این جمبله چی هست كه رفتید از سایت مادر ترجمه و در معرفی مای بی بی تو صفحه اول گذاشتید‌Exclamation
MyBB یک سیستم انجمن ساز رایگان است.

و شما كه میگید این اوپن سورس بودن معنای رایاگان نداه پس تصویر زیر نشون گر چی هست :

[تصویر:  97sbs51s69y1g9zxnz7.png]

كه تو خود صفحه ی اول مای بی بی هست كه نوشته "the free and open source" شما كه دیگه در معنی كردن حرفه ای هستید معنیش این میشه دوست عزیز " منبع باز و رایگان "
دیگه فكر نكنم جای بحثی مونده باشه.
و در رابط لینوكس دوست عزیز كه شركت GNU اونو ساخته و كاملا هم رایگان است در اختیار عموم قرار داره.
این شعار شركت GNU هست : لینوكس یك سیستم عامل نیست یك فرهنگ است.
و در محاسبه ای كه با مدیر این شركت شده میدونی در باره ی علم چی گفته عزیز :
مدیر محترمش گفته برای علم نمیشه قیمت گذاشت.

----------------------------------------------
خوب دوست عزیز مگه من چی گفتم منم گفتم چون فقط تا به حال یك پشتیبانی پارسی قوی بوده و به خاطر پشتكار خودش و مدیراش شده مرجع رسمی پشتیبانی مای بی بی در ایران(كه واقعا هم حقشه)
و این قضیه هیچ جای بحثی نمیزاره.
اما این قضیه ی كپی رایت ممكنه این مساله رو بره زیر سوال

موفق و مؤید باشید
در پناه حق

کلمه free به معنی رایگانه نه source

خوبه خودتون جواب خودتونو ميديد اما بازم قانع نميشيد
-----------
اینجا دیگه فعالیت نمیکنم 
پاسخ
درود

ادامه ی این بحث بی ارزشه !

وقتی ادمین انجمنی چند ارسال داشته توی یک تاپیک دیگه صحبت بقیه درست نیست !

در کل یک چیز برای بنده و یک سری کاربران ثابت شده ! که مرغ شما یک پا داره و اصلا لازم نمیدونید که قبول کنید ایشان حق اجباری کردن وجود کپیرایت برای گرفتن پشتبانی رو داشته باشند !

شما فقط یک کلام میگید نه ! این که نشد !

به نظر با توجه به سابقه ی شما در پشتیبانی های دیگر قصدتون از ایجاد این تاپیک فقط ایجاد جنجال جدید بوده

البته با عرض پوزش که رک حرف میزنم

پیروزباشید
اگر عمری باشه به زودی انقلابی در راه است ...

Khp_alizadeh@yahoo.com

پاسخ
 سپاس شده توسطsoltaneghalbha (۱۳۹۱/۳/۵، ۲۱:۵۴:۵۶ عصر)
با سلام!

خوبه همتون شمشير گرفتين طرف من و ميگيد حق باخودتون(واقعا هم اين بحث به جايي نميرسه چون بعضي ها نميخوام قبول كنندExclamation)

نخير دوست من چرا اينجوري من در هيچ پشتيباني هيج فعاليتي نميكنم و فقط در پشتيباني هاي ديگر عضو هستم ميتونيد بريد نگاه كنيد (پس تهمت بيخود نزنيد)

و من همينجا اعلام ميكنم كه من هرچي از ماي بي بي تا به اين جا ياد گرفتم از همين پشتيباني بوده و از تمامي دوستان كه زحمت ميكشم قدرداني ميكنم

شما بحث منحرف كردين و اينور اون ور و خودتون خداوكيلي بريد تو جواب هايي كه در رابطه با اين موضوع هست نگاه كنيد خودتون جواب خودتون داديد،براي مثال همين دوستمون كه ميگه کلمه free به معنی رایگانه نه source مگه اولا من غير از اين چيزي گفتم و ثانيا خودش جواب خودش داده بازم هم شاكي هست

منم رك گفتم پوزش ميطلبم
هدف من از ايجاد اين بحث هيچ گونه جنجال و (از اين حرفهايي كه خودتون ميگيد نبود) و فقط ميخواستم اين مساله ي كپي راست معلوم بشه كه آخر هم نشد
اگر خداي نكرده مطلبي گفتم كه به كسي برخورد يا بي احترامي شد پوزش ميخواهم
موفق مؤيد باشيد
در پناه حق
-----------
اینجا دیگه فعالیت نمیکنم 
پاسخ
 سپاس شده توسطkhp (۱۳۹۱/۳/۶، ۰۶:۰۶:۵۷ صبح)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان