هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[برای ۱.۸] پلاگین پرداخت حق عضویت آنی (بانک ملت + بانک سامان + آی‌دی‌پی + زرین پال)
این پست تجربه من برای راه اندازی این پلاگین هست . امیدوارم برای بقیه سودمند باشه.
من روی انجمنم ورژن جدید این پلاگین رو نصب کردم که آقای زنگنه محبت کردند و برای من طراحی کردند به همین دلیل بعد از طراحی یکسری مشکلات بسیار کوچیک داشت که بوسیله خودشون رفع شد .
اما مسائل اصلی مربوط به بانک میشد . با اینکه دوستان گفته بودند بانک ملت دردسر های زیادی داره و مدارک زیادی می خواهد اما برای من اصلا اینجوری نبود . کل مدارک مورد نیاز شامل :
1. اسکن کارت ملی و شناسنامه
2. سند یا اجاره نامه محل فعالیت ( که حتا میتونه برای منزل باشه )

حالا اگر این سند یا اجاره نامه بنام خودتون نباشه میتونه برای یکی از اقوام درجه 1 باشه که دراین صورت اسکن کارت ملی و شناسنامه اون فرد هم لازم هست.

بعد از ارسال مدارک یکسری مستندات برای شما ارسال میشه و باید یک سیستم راه اندازی کنید که این سیستم بوسیله اقای زنگنه راه اندازی شده و فقط کافیه اونرو نصب کنید . اضافه بر محتویات پلاگین در مستنداتی که بانک برای شما می فرسته پوشه ای با عنوان lib هم وجود داره که باید توی root قرار بدهید .

در مرحله بعد باید یک تراکنش بالای 1000 تومان انجام بدهید که حتا می تونید از حساب خودتون باشه و نیاز نیست از یک کارت دیگه باشه . بعد از انجام تراکنش بانک تایید می کنه که شما یک سیستم پیاده سازی کردید و وارد مرحله بعد می شوید یعنی تست تمام قسمت های سیستمی که راه اندازی کردید .
در این مرحله باید یک بسته جدید ایجاد کنید به قیمت 1 ریال تا شرکت به پرداخت بتونه چند بار سیستم رو تست کنه.

اولین ایرادی که بانک از من گرفت این بود که وقتی کاربر مراحل رو طی می کنه و وارد صفحه بانک میشه اگر انصراف رو برنه با سایت بر می گرده و با پیغام : "تراکنش یافت نشد" مواجه میشه .
بانک به من گفت باید حتما نوشته بشه " شما انصراف داده اید " یا یک جمله ای که توش انصراف باشه. که برا یاین منظور در فایل payment_gateway.php باید قسمت زیر رو اصلاح کنید :
کد php:
case 42:

$info "تراکنش‌یافت نشد.";
        break;            
        endswitch; 

در مرحله بعد بانک از من خواست تابع settle رو غیر فعال کنم تا بتونه reversal رو تست کنه که من با آقای زنگنه تماس گرفتم و متاسفانه ایشون هیچ گونه کمکی در این زمینه به من نکردند ! اما اگر بانک همچین در خواستی داشت باید در همون فایل payment_gateway.php مقادیر زیر رو تغییر بدهید تا بانک این حالت رو هم تست کنه و بعد دوباره اون رو به حالت اول بر گردانید :

عبارت زیر رو پیدا کنید :
کد php:
            $err $client->getError();
            if (
$err) {

///////////////// INQUIRY REQUEST
        // Call the SOAP method

$result $client->call('bpInquiryRequest'$parameters$namespace); 

و به جای $err مقدار $resultStr == 0 رو قرار بدهید تا به شکل زیر در بیاد :
کد php:
            if (
$resultStr == 0) {

///////////////// INQUIRY REQUEST
        // Call the SOAP method

$result $client->call('bpInquiryRequest'$parameters$namespace); 
عبارت زیر رو پیدا کنید :

کد php:
            if (
$err) {
//////////REVERSAL REQUEST\\\\\\\\\\\\\\\
        // Call the SOAP method

$result $client->call('bpReversalRequest'$parameters$namespace); 

و به شکل زیر تغییر بدهید :
کد php:
            if (
$resultStr == 0) {
//////////REVERSAL REQUEST\\\\\\\\\\\\\\\
        // Call the SOAP method

$result $client->call('bpReversalRequest'$parameters$namespace); 

عبارت زیر رو پیدا کنید :
کد php:
if($resultStr==0)
            {

///Settle REQUEST\\

// Call the SOAP method

$result $client->call('bpSettleRequest'$parameters$namespace); 

و به شکل زیر تغییر بدهید :

کد php:
if($err)
            {

///Settle REQUEST\\

// Call the SOAP method

$result $client->call('bpSettleRequest'$parameters$namespace); 

بعد به بانک اطلاع بدهید که settle رو غیر فعال کردید تا یک تست انجام بده .
البته من فکر می کنم کسی که مسئول پرونده من شده بود خیلی حساس و سخت گیر بود شاید هم با این سیستم تا حالا کار نکرده بود و یه جورایی من چون نفر اول بودم این همه سخت گیری شد . شاید برای شما نیاز به این تست ها نباشه.

و در نهایت تنها ایرادی که بانک از پلاگین گرفت این بود که دو بار settle انجام میشه و دفعه دوم خطا میده و توصیه کردد این مشکل رو برطرف کنیم . که باید خود آقای زنگنه بررسی کنند
www.r30.ir انجمن تخصصی هواپیمای مدل
پاسخ
 سپاس شده توسطgeo (۱۳۹۱/۲/۳۰، ۱۳:۱۱:۲۵ عصر) ، Mohammad-Za (۱۳۹۱/۲/۳۱، ۰۸:۵۸:۱۴ صبح)

پیام‌های داخل این موضوع
RE: پلاگین پرداخت حق عضویت آنی (بانک ملت + بانک سامان + پرداخت امن بانک پاسارگاد) - توسط heavaz60 - ۱۳۹۱/۲/۳۰، ۱۰:۳۲:۰۵ صبح

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  عدم نمایش ایکن های پلاگین بانک hosseinsharbati 4 4,295 ۱۳۹۴/۲/۸، ۲۰:۳۵:۱۹ عصر
آخرین ارسال: hosseinsharbati

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان