مرجع پارسی MyBB

نسخه‌ی کامل: نسخه 1.6 نهایی منتشر شد
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5
درود

امروز 2 سال از سالگرد انتشار نسخه 1.4 می گذرد، این یک افتخار است که امروز اعلام کنیم ما نسخه 1.6 را برای عموم مردم و به طور مستقیم روی سایت قرار داده ایم.

MyBB 1.6 ممکن است قدم کوچکی برای سیستم های تالار گفتگور باشد، اما آن یک جهش بزرگ برای MyBB می باشد.
بیش از 40 ویژگی جدید به MyBB افزوده و چنین مشکل در آن رفع شده و عملکرد آن نسبت به نسخه 1.4 بهینه شده است.
ما همچنین تور ویژگی های حاضر در نسخه MyBB 1.6 را در وبسایت آپدیت کرده ایم: http://www.mybb.com/features

پیشنهاد ما این است که تمامی کابرها، به نسخه 1.6 ارتقا دهند تا بتوانند از تمامی مزایای آن استفاده کنند، اما در ابتدا پیشنهاد می کنیم به روزرسانی خود را برنامه ریزی کنید. اطلاعات بیشدر در مورد به روز رسانی و تغییرات در تمپلیت ها، پوسته ها و پلاگین ها و زبان ها می توانند در زیر یافت شوند.

بنده شخصا می خواهم از این انجمن سپاس گزاری کنم، برای اینکه شما همیشه با ما بوده اید و در هر مرحله ای ما را همیاری کرده اید. شما این اتفاق را ساخته اید. MyBB نرم افزار تالار گفتگوی شما می باشد. بالاتر از همه، من می خواهم از هر یک از اعضای تیم که در ساخت این نسخه با ما بوده است سپاس گزاری کنم. بدهی من به شما فراتر از اندازه است.
با سپاس گزاری فراوان برای تلاش و زمانی که برای پیشبرد این پروژه صرف کرده اید.
ما همه از شما سپاس گزاریم.

Ryan Gordon
رهبر توسعه دهنده MyBB
[تصویر:  user.png] ترجمه: Pars

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــت

به روز رسانی از نسخه های قبلی:

شما می توانید هر یک از نسخه MyBB را که استفاده می کنید از 1.4 یا 1.0 RC2 یا دیگر نسخه ها را به روز کنید. (کدام یک را باید از قبل تعیین کنید)

به نکات زیر توجه کنید:

* پوسته های سفارشی شما نیاز به، به روز رسانی برای این نسخه دارند که باید ابزار “Find Updated Templates” را در MyBB 1.6 و در کنترل پنل مدیر کل بیابید.
این قسمت در قالب ها و پوسته ها > قالب ها می باشد.
* بیشتر پلاگین ها و کد نیاز به به روز رسانی برای کار کردن در نسخه 1.6 دارند. قبل از به روز رسانی مطمئن شوید پلاگین های خود را خاموش کرده اید و همین طور مطمئن شوید نسخه های به روز شده با 1.6 همهنگ باشد.
* بسته های زبان نسبت به نسخه های قبلی نیاز به به روز رسانی دارند.

قبل از ارتقا مطئن شوید که نسخه پشتیبانی از دیتابیس و فایل های جاری نسخه MyBB فعلی خود گرفته اید. بنابر این در صورت ایجاد مشکل در ارتقا می توانید به نسخه قبلی برگردانید.

این فرآیند نسبتا طولانی ارتقا می باشد. لطفا مطمئن شوید که صفحه های در حال بارگزاری را رفرش نمی کنید و برای ادامه ارتقا دکمه بعدی را تنها یک بار فشار دهید. شما باید به روز رسانی خود را پیش از تلاش برای آن برنامه ریزی کنید.

لیسانس:
MyBB 1.6 در حال حاضر تحت لیسانس GNU LGPLv3 منتشر شده است. تنها تفاوت مهم بین این لیسانس و نسخه GNU GPLv3 این است که MyBB از نسخه 1.4.2 تحت آن می باشد و نویسندگان پلاگین و پوسته آزادی بیشتری در توزیع مخصول خود تحت این لیسانس دارند.

به کاربران معمولی، این تغییر در استفاده شما از MyBB یا اجرای انجمن شما تاثیری ندارد. شما نیازی ندارید چیزی را تغییر دهید، شما فقط باید مطمئن شوید که با شرایط و ضوابط GNU LGPL هماهنگ هستید که اگر لیسانس فعلی ما موقع نصب را قبول کرده اید شما این کار را قبلا انجام داده اید.

تغییرات پوسته ها و تمپلیت ها:
چندین به روز رسانی در پوسته ها انجام شده است که به شما اجازه کنترل بیشتری روی سبک و ظاهر انجمن می دهد. به این دلیل، نسخه پوسته شما طی روند ارتقا به MyBB 1.6 به روز می شود.
در مورد سایر پوسته ها شما نیاز به استفاده از “Find Updated Templates” برای به روز رسانی پوسته ها با نسخه 1.6 دارید.

بسته های زبان:
بسته های زبان به علت تغییرات زیاد در آن ها نیاز به به روز رسانی دارند. آن ها شامل تغییرات اضافه شده به نسخه جدید می باشند.
قبل از استفاده از بسته زبان، شما باید مطمدن شوید آن بسته برای نسخه 1.6 به روز شده باشد.

پلاگین ها:
اکثر پلاگین ها را می توان با حداقل تغییرات به روز کرد. در بیشتر موارد می توان فایل پلاگین را باز کرد و نسخه هماهنگ با MyBB را از 1.4 به 1.6 تغییر داد و نیاز به تغییر بیشتری نیست.
اگر شما نیاز به کمک برای هماهنگی پوسته ها و پلاگین های ساخته خود با MyBB 1.6 دارید لطفا در لینک زیر مطرح کنید:
http://community.mybb.com

همزمان با انتشار نسخه 1.6 چندین پلاگین و پوسته برای دانلود در قسمت مود ها قرار گرفته اند و به زودی افزایش خواهند یافت.

سیستم انتقال MyBB:
همزمان با انتشار MyBB 1.6 یک نسخه از سیستم MyBB Merge System هماهنگ با نسخه 1.6 منتشر شده است.

گروه پشتیبانی فارسی MyBB - مای بی بی ایران:
نخستین فارسی ساز ارایه شده برای نسخه 1.6 توسط گروه Persian MyBB تهیه شده است.
دریافت فارسی ساز: http://community.mybbiran.com/thread-2165.html
آموزش ارتقا به 1.6: http://community.mybbiran.com/thread-2166.html
اطلاعات بیشتر به زودی به اطلاع شما می رسد
به روز شد.
آیا تمامی پلاگین ها با این نسخه مطابقت دارند؟خوشبختانه قالب ها هیچ مشکلی ندارند
سلام
منم همینون میخام بدونم ایا مطابقت داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
درود
ما در حال حاضر از تمامی پلاگین های قبلی خود در حال استفاده هستیم.
بک اپ دیتابیس که گرفتم را چطور اجرا کنم؟
سلام
اقا من ارتقا دادم ولی تغییر چندانی نکرده انجمن که نه ارسال پاسخ پیشرفته نه کپی پیست هیی فقط یه دکمه tv تو ادیتور گذاشتن همین؟

zohair

دوستان برای پلاگینها من وقتی 4 رو به 6 تبدیل میکنم ، بعد که پلاگین رو فعال میکنم یه عالمه خطا میاد بالای صفحه مدیریت :

عکسشو گزاشتم باید چه کنم ؟ یکی دوتا پلاگین دیگه رو هم امتحان کردم ولی همینطوری میشه دقیقا
http://bingows.com/images/untitlldl.jpg
لطفا اینگونه اشتباهات رو هم اصلاح کنید ممنون Heart
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5