مرجع پارسی MyBB

نسخه‌ی کامل: آموزش جامع نصب ، فعال سازی و تنظیمات پلاگین چت MyShoutbox
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
آموزش جامع نصب فعال سازی و تنظیمات پلاگین چت باکس MyShoutbox

ابتدا پلاگین MyShoutbox رو از لینک زیر دریافت کنید

http://community.mybbiran.com/thread-803...MyShoutbox

محتوای پوشه Upload رو در محلهای تعیین شده در هاست منتقل کنید (از چپ به راست)

کد:
pspshoutbox.php و shoutbox.php در روت
کد:
myshoutbox.js در پوشه jscripts
کد:
myshoutbox.php و پوشه bot در \inc\plugins
کد:
زبانها در inc\languages

پلاگین را در بخش پلاگین ها در پیکربندی فعال کنید
حالا به صفحه اصلی فروم بروید چت باکس فعلا در پایین انجمن قرار داره اون رو تست فارسی کنید و مطمئن بشید حروف درست هستند
99 % حروف فارسی به شکل ؟؟؟؟؟ در میاد لازمه جدولهای پلاگین رو به utf-8 تبدیل کنند

نکته بسیار مهم : قبل از تبدیل هر چیزی که داخل چت باکس برای تست نوشتید رو کامل حذف کنید

برای تبدیل به UTF-8 تبدیل کننده Mybb جواب نمیده پس باید از طریق Phpmyadmin دست به کار بشید

به کنترل پنل هاست برید و گزینه phpmyadmin رو انتخاب کنید
دیتا بیس مورد نظر رو که Mybb رو در اون نصب کردید از سمت چپ صفحه انتخاب کنید
[تصویر:  d05d6ef56967447da8b8.JPG]

حالا لیست جداول مربوط به دیتابیس رو مشاهده میکنید

پلاگین 4 جدول به نامهای زیر داره ( ابتدای هر یک از جداول زیر نام دیتابیس قرار داده که من اینجا ذکر نکردم برای مثال mybb_mysb_shouts نام کامل جدول هست اما چون شاید نام هنگام نصب نام دیگری رو برای جداول (به جای mybb) انتخاب کردید اون رو ذکر نکردم)
کد:
mysb_bot
mysb_messages
mysb_reports
mysb_shouts

[تصویر:  f7c82265adb9490e8660.JPG]

حالا جدول اول یعنی mysb_bot رو انتخاب کنید سپس گزینه Structure بالای صفحه رو کلیک کنید تعدادی جدول میبینید هر کدام که در ستون Collation آن چیزی به جز utf8_general_ci بود گزینه Change که به شکل [تصویر:  b_edit.png]رو انتخاب کنید حالا Collation اون رو به utf8_general_ci تغییر بدید و Save کنید

[تصویر:  da1f79a322934b44a1e7.JPG]

به همین ترتیب جداول دیگه رو هم تبدیل کنید

کار تبدیل تمام است میتونید به صفحه الی انجمن برید و اون رو تست کنید

پلاگین همچنین دارای تنظیماتی است خوشبختانه پلاگین کاملا فارسی است فقط چند نکته از سر تجربه با این پلاگین رو میگم:
1-برای فعال کردن رنگ و فونت در پلاگین لازمه در بخش تنظیمات گزینه "اجازه استفاده از HTML" رو فعال کنید
2- فاصله تازه سازی رو تقریبا هر 5 تا 8 ثانیه تنظیم کنید
3-انداره فونت رو 2 بگذارید
4-"می خواهید چت روم کجا نمایش داده شود؟" بهتر است در تمام صفحات نمایش داده شود و بالای صفحه پس " global_header " رو (بدون "") بگذارید اگر میخواهید فقط صفحه اصلی و بالا باشد " 'index_top " بگذارید

تمام
نکته نسبتا مهم : بهتر است هر 4-5 روز یکبار دیتابیس این پلاگین رو از پیامها خالی کنید تا هم زودتر پلاگین لود بشه و هم بیخودی دیتابیس سنگین نشه
برای این کار دوباره به phpmyadmin برید دیتابیس انجمن رو انتخاب کنید و جدول mysb_shouts رو پیدا و کلیک کنید
خب اینجا تمام پیامها رو مشاهده میکنید کافیه گزینه Epmty بالای صفحه رو کلیک و Ok کنید همین

[تصویر:  b477fb4f9af14426a47c.JPG]

مشکلی بود در خدمتم
شاد و موفق باشید
-"می خواهید چت روم کجا نمایش داده شود؟" بهتر است در تمام صفحات نمایش داده شود و بالای صفحه پس " global_header " رو (بدون "") بگذارید اگر میخواهید فقط صفحه اصلی و بالا باشد " 'index_top " بگذارید

قسمت بالا رو دقیق تر توضیح میدید؟
اگر می خواهید چت روم در تمام صفحات باشد کلمه global_header را در گزینه مورد نظر وارد کنید. اگر نه index_top
Language myshoutboxlang (/home/nrpccc66/domains/cccamiran.com/public_html/inc/languages/myshoutboxlang) is not installed

امروز این اررور رو میده.همچین فایلی تو نصبش تو این فولدر نبود .کمککککککککککککککککککککککککککککConfused
فایلهای زبان را اپلود نکرده اید
(۱۳۸۹/۶/۱۵، ۱۴:۴۸:۵۲ عصر)Low Battery نوشته است: [ -> ]فایلهای زبان را اپلود نکرده اید
نخیر این نیست مشکل در دیتا بیس هست .بر طرف شد .در ضمن در نصب این پلاگین همچین مرحله ایی نداریم که تو روت همچین فایلی در بیاد
درود بی کران
من نسخه چت 1.4 را گرفتم و نصب کردم
در دیتا بیس فقط mysb_shouts و mysb_reports بود.
این دوتا بر اساس آموزش عالی شما انجام دادم.
پت رومم درست کار می کنه.
فقط تکلیف اون دوتا فایل که نیست چیه؟
فکر می کنم نسخه 1.6 این پلاگین چند امکان بی ارزش را حذف کرده است.
یه مشکلی هست علیرضا
تصاویر شکلک ها تو پوشه ی bot هستند و این پوشه توی نسخه ی 1.4 چت نیست. واسه همین شکلک های چت باز نمیشه.
میشه پوشه ی بوت را از نسخه 1.3 برداشت و به همراه نسخه 1.4 آپ کرد؟ یا باید کار دیگه ای کرد؟
Huh
من شکلک های چتم را چیکار کنم.
تو پاسخ قبلی توضیح دادم
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23