مرجع پارسی MyBB

نسخه‌ی کامل: آموزش جامع نصب پلاگین بهینه ساز Google Seo (تصحیح شد)
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
آموزش مهمترین پلاگین Mybb در زمینه بهینه سازی و توسعه سایت

GOOGLE SEO

خب حتما میدونید که کار این پلاگین چیه؟
این پلاگین به طور کلی سایت شما رو برای گوگل آماده و بهینه میکنه تا گوگل راحت تر بتونه لینکهای شما رو فهرست کنه
نتیجه این کار افزایش تعداد بازدید و کاربران از سایت شماست

من خودم خیلی واسه فهمیدن نحوه نصب این پلاگین زحمت کشیدم و حتی در همین سایت درخواست آموزش دادم اما بعد از 1 روز درخواستم رو پس گرفتم با کمی همت پلاگین رو صحیح و سالم نصب کردم
توی این پلاگین یک فایل Readme هست با کلی نوشته نامفهوم و زیادی در هم( البته برای افراد مبتدی) بنابراین تصمیم گرفتم یک آموزش جامع و البته بسیار ساده از این پلاگین رو اینجا (فقط mybbiran) قرار بدم

بنابراین کلیه حقوق این آموزش را به محبوبترین سایت MYBB یعنی mybbiran میدهم

توجه : خواهشمندم نکات رو دقیقا بخونید اگر طبق گفته های من پیش برید به هیچ مشکلی بر نخواهید خورد

1- پلاگین مربوطه رو از اینجا دریافت نمایید http://mods.mybboard.net/view/google-seo

2- آن را باز و فایلهای داخل پوشه inc را در محلهای گفته شده در هاست خودتون بریزید
(محتوای پوشه plugin در مسیر inc/plugin و محتوای languages در inc/languages )

نکته بسیار مهم : چون فعلا فارسی ساز این پلاگین موجود نیست فایلهای زبان را هم در پوشه english و هم در پوشه persian بریزید

نکته مهم 2 : پلاگین را فعلا فعال نکنید

3- بعد از انتقال فایلها باید دو فایل به نامهای htaccess و functions.php را ویرایش کنیم

4- اول فایل functions.php را ویرایش میکنیم این فایل در مسیر inc وجود دارد - اگر بخواهید خودتان آن را ویرایش هم سخت و هم وقت گیر و در آخر کار نخواهد کرد بنابراین در پوشه پلاگینی که دانلود کرده اید فایلی وجود دارد به نام functions.php.1.4.13-googleseo آنرا به functions.php تغییر نام بدهید

5- حالا یک بکاپ از functions.php سایتتان بگیرید بعدفایل functions.php موجود در پوشه پلاگین که تغییر نام داده اید را در مسیر inc کپی کنید (یعنی ریپلیس کنید)

6- حالا پلاگین را در بخش مدیریت فعال کنید

7- به تظیمات پلاگین در پیکربندی ---> تنظیمات مراجعه نمایید - تنظیمات پلاگین حاوی 5 تنظیمات مختلف میباشد که اول آنها نام Google SEO وجود دارد یکی یکی آنها را باز کرده و تمام گزینه ها را بله کنید

8- حالا دوباره به بخش پلاگینها (پیکربندی--->پلاگینها) برگردید و پلاگین GOOGLE SEO را بیابید - میبینید که جلوی آن یه سری نوشته هست مثل عکس زیر

[تصویر:  4da1451d8b094a029482.JPG]

9- نوشته های موجود در کادر قرمز رنگ را کامل کپی کنید

10- فایل htaccess. را در روت فرومتان بیابید ( مهم : اگر فایلی به نام htaccess.txt بود آن را به htaccess. تغییر دهید )
11
- آن را برای ویرایش باز کنید

13- کد زیر را در این فایل بیابید
کد:
# MyBB "search engine friendly" URL rewrites
# - Note, for these to work with MyBB please make sure you have
#   the setting enabled in the Admin CP and you have this file
#   named .htaccess
#
<IfModule mod_rewrite.c>

14- کد google seo را که در بخش پلاگینها کپی کرده اید زیر کد بالا بریزید و آن را ذخیره کنید

15- در پوشه پلاگین google seo فایلی وجود دارد به نام translate.php.widelatin آن را به translate.php تغییر نام دهید و در مسیر inc/plugin/google_seo بریزید

کار تمام است میتوانید به بخش پلاگینها بروید و از صحت نصب Google SEO مطمئن شوید

[تصویر:  d80e2a767aad4e0481cb.JPG]

دوستانی که اصلا فایل htaccess. را ندارند توجه نمایند

1-فایل ضمیمه رو دریافت کنید آن را با Nodpad باز کنید در آن Yoursite را بیابید و نام سایت (مسیر فروم ) خودتان را قرار دهید
مسیر پیش فرض در فایل http://yoursite/forum میباشد به اقتضای مسیر فرومتان را در فایل تغییر دهید (توجه داشته باشید در انتهای آن کد / حتما باشد
2
-سپس کد زیر را پیدا کنید
کد:
RewriteBase /forum/
به جای forum مسیر فرومتان را بگذارید (اگر آدرس فرم شما به این صورت است http://yoursite/forum همین نام اگر مسیر فروم به این شکل است http://yoursite بنابراین /forum را در فایل حذف کنید به این صورت
کد:
RewriteBase /

3-کد زیر را بیابید
کد:
ErrorDocument 404 /forum/misc.php
به جای forum آدرس فرومتان را بگذارید اگر فروم در روت سایت است را حذف کنید به این شکل
کد:
ErrorDocument 404 /misc.php

حالا آن را در روت فرومتان آپلود نمایید
تمام

اگر سوال و یا مشکلی داشتید درخدمتم
من چند وقتي ميشه كه اين رو نصب كردم
خيلي جالبه مخصوصا اينكه ديگه صفحه 404 نات فوند رو نداريم !
يعني داريم اما وارد انجمن ميشه.
البته من نميدونم را كاربران آنلاينم همه اين شده : Seeing an Error Page
ولي ياد مهم نيست ! چون صفحه 404 رو نشون ميده كه اتمالا" تخصير خودشونه !
ولي يكي دوتا نيستن كهBlush

zohair

ممنون . من توی مرحله 8 همچین چیزی که شما گفتین ندارم .... با اینکه توی مرحله قبلی همه رو بلی زدم ولی توی این مرحله چیز دیگه ای میاد که توی عکس نشون دادم:
من اینجوری نصب نکردم
همه فایل هامو آماده کردم توی کامپیوتر بعدا پرت کردم توی هاست
وقتی پلاگن رو فعال کردم انقد دردسر نداشتم.
فقط فعال کردید یادتون نره حتما حتما باید بری فعال هم کنیدشون..
یادم رفت بگم !
فک کنم تو باید بری فعال کنی
از اینجا Configuration
یادم رفت خودم چکا کرده بودم !
البته نمیدونم اینم کارش همون فارسی کردن لینک هاس یا نه..Blush

zohair

ممنون آقا رضای گل ولی من که گفتم بعدش هم تک تک اون 5 مورد رو توی تنظیمات فعال کردم . ولی اون عکس رو نشون میده ...
(۱۳۸۹/۳/۳۱، ۲۱:۲۵:۳۵ عصر)zohair نوشته است: [ -> ]ممنون . من توی مرحله 8 همچین چیزی که شما گفتین ندارم .... با اینکه توی مرحله قبلی همه رو بلی زدم ولی توی این مرحله چیز دیگه ای میاد که توی عکس نشون دادم:

خب دوست عزیز
توی عکس نشون میده که همه ی 5 پلاگین google seo رو فعال نکرده اید اگر همه رو فعال کنید یه تیک سبز جلوی اون میاد
برای این که تمام تنظیمات رو ببینید روی configure در همین عکس کلیک کنید و همه رو فعال کنید

در مورد کد ها نمیدونم چرا نیست اما شما باید از روش دانلود فایلی که گذاشتم استفاده کنید یعنی فایل رو دانلود کنید تغییرات رو توش اعمال کنید و به جای فایل htaccess. بگذارید

در ضمن مرحله 15 اضافه شد

zohair

مشکل از جای دیگه بود .. چند تا از فایلها و فولدرای اساسیم دسترسی 777 نداشت برای همین نمیتونست تعییرات رو توش اعمال کنه .... ممنون حل شد
لازم میدونم بگم که اگر از زبان پارسی برای ادمین استفاده میکنید احتمال داره نتونید تب تنظیمات رو باز کنید
فایل googleseo_settings.lang.php رو از پوشه زبان / انگلیسی / ادمین کپی کن توی
پوشه زیبان / پرشن / ادمین

راستی با این پلاگین دیگه هیچ کمبودی مای بی بی نسبت به وی بی در ضمینه سئو نداره.
چون توی وی بی خط اول پست (اولین پست هر صفحه) به عنوان دیکرپشن (Dodgy) قرار میگیره الانم همونجوری میشه !
فک کنم احتیاجی به پلاگین تگ هم ندارید اینجوری بهتره الکی تگ ها ایندکس نمیشنBlush
(۱۳۸۹/۴/۱، ۱۵:۰۲:۱۲ عصر)Reza نوشته است: [ -> ]لازم میدونم بگم که اگر از زبان پارسی برای ادمین استفاده میکنید احتمال داره نتونید تب تنظیمات رو باز کنید
فایل googleseo_settings.lang.php رو از پوشه زبان / انگلیسی / ادمین کپی کن توی
پوشه زیبان / پرشن / ادمین

این نکته رو توی آموزش به عنوان نکته مهم نشون داده بودم
گفتم گفته باشم چراDodgy
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18