مرجع پارسی MyBB

نسخه‌ی کامل: آموزش UTF-8 کردن از طریق phpMyAdmin
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3
نقل‌قول: البته اینجا جای بیان این مشکل نیست.
این قسمت درست است.
در همین قسمت به تب Operations (عملیات) بروید. و در قسمت Table options گزینه Collation را روی utf8_general_ci قرار دهید سپس Go را بزنید.

سلام اقا مدیر من اینکار رو انجام دادم اما بازم این رو جای فارسی مینویسه ؟؟؟؟؟

چرا مشکل از کجاست

مشکل در تصویر هم داره مشکل مال قالب نیستHuh
سلام من وقتی که می خوام ش UTF-8 کنم از طریق کنترل پنل مدیر ارور میده و هیچ کاری انجام نمیده.برای راه دوم هم پنل هاست من فارسیه و من نمیدونم باید چی کار کنم.لطفا کمک کنید
سلام
من توی این تصویری که خودتون گذاشتید، من اگر بخوام اون قسمتی که توی کادر مستطیل شکل گذاشتم رو بخوام به صورت utt8_general_ci بذارم باید چیکار کنم؟!!
اگر باید زیرجدولهاشو تبدیل کنم اینکارو کردم نشد!!! میخوام خود جدول اصلی هم هم تبدیل بشه!

این دو روشی که جناب pars فرمودند برای تغییر زبان تیبلهای دیتابیس ، آیا برای تبدیل زبان تیبلها به latin1 هم صادقه و انجام میشه ؟
من برای تست همین کار رو انجام دادم (روش دوم را از طریق سیپنل)
کامل ، به صورت زیر :

[تصویر:  48935727005268797709.jpg]

ولی تو صفحه اصلی اون دیتابیس ، هنوز اون تیبل به یه انکدینگ دیگست :

[تصویر:  68758977326519028223.jpg]

و هنوز انجمنهای من رو (تیبلی که تغییر دادم) به صورت علامت سوال نشون میده در حالی که من اونا رو روی UTF8 قرار دادم :

[تصویر:  99762557110433113075.jpg]

جایی رو اشتباه انجام دادم ؟
نقل‌قول: دوست عزیز جز فیلدها باید خود جدول هم از قسمت operations تبدیل کنید

این کار هم الان کردم ولی باز همون جوره و اون تیبل انجمن رو علامت سوال نشون میده

[تصویر:  42434146322942080663.jpg]
نقل‌قول: و لی یک پیشنهاد برای راحتی از این تنظیمات در قسمت اتصال های فایل db_mysql.php این کد را اضافه کن

mysql_query("SET NAMES utf8");
mysql_query("SET CHARACTER_SET utf8");

لطفا این رو یه ذره دقیق تر توضیح بدین
به پوشه inc و فایل db_mysql.php برم ، قسمت اتصالش کجاش میشه دقیقا که باید این کد رو اضافه کنم ؟
نقل‌قول: و لی یک پیشنهاد برای راحتی از این تنظیمات در قسمت اتصال های فایل db_mysql.php این کد را اضافه کن

mysql_query("SET NAMES utf8");
mysql_query("SET CHARACTER_SET utf8");

لطفا این رو یه ذره دقیق تر توضیح بدین
به پوشه inc و فایل db_mysql.php برم ، قسمت اتصالش کجاش میشه دقیقا که باید این کد رو اضافه کنم ؟
دوست گرامی واقعا ممنون ازتون
ولی یه مقداری جزئی تر و مبتدیانه تر بگید من از این قسمتها اصلا سر رشته ندارم و کار نکردم
لطفا توضیحات این قسمت رو از صفر برای یه فرد صفر بگید
خیلی ممنون
با سلام
آقا من از ÷نل مدیریت تبدیل می کنم بعضی ها رو ارور میده
کد:
MyBB SQL Error

MyBB has experienced an internal SQL error and cannot continue.

SQL Error:
    1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'NULL، CHANGE `name` `name` varbinary(50) DEFAULT '' NOT NULL، CHANGE `content' at line 1
Query:
    ALTER TABLE mybb_portal_pages CHANGE `title` `title` varbinary(255) DEFAULT '' NOT NULL، CHANGE `name` `name` varbinary(50) DEFAULT '' NOT NULL، CHANGE `content` `content` blob NOT NULL، CHANGE `visible` `visible` varbinary(100) DEFAULT '' NOT NULL

Please contact the MyBB Group for support
ولی تبدیل میشه , حالا این ارور برای چیه ؟

با تشکر
(۱۳۸۹/۳/۷، ۱۹:۰۷:۴۳ عصر)Pars نوشته است: [ -> ]درود
بعد از فعال کردن برخی از پلاگین ها برای سازگاری با زبان فارسی و جلوگیری از تبدیل حروف فارسی به علامت سوال، فونت استفاده شده آن ها را برای UTF-8 مناسب کرد.

این کار از 2 راه امکان پذیر است.

1- کنترل پنل مدیر کل مای بی بی > ابزار تعمیر و نگهداری > گزینه تبدیل کردن به UTF-8

2- از طریق کنترل پنل هاست > phpMyAdmin
در این قسمت دیتابیس مای بی بی را انتخاب کنید. سپس باید جدول پلاگین مورد نظر را پیدا کنید. در بیشتر موارد نام جدول متناسب با نام پلاگین می باشد. بعد از آن روی گزینه مشخص شده کلیک کنید.

(توجه: جدول های علامت گزاری شده تنها به عنوان نمونه می باشد)

[تصویر:  1346988956.jpg]

حالا در ستون مشخص شده نام فونت های استفاده شده نوشته شده است. هر جا غیر از نام فونتی که در تصویر زیر می بینید بود روی گزینه مداد مقابل کلیک کرده و آن را ویرایش کنید.

[تصویر:  1347736745.jpg]

نام فونت را مانند تویر زیر قرار دهید.

[تصویر:  1290319586.jpg]

سپس ذخیره کرده و این تغییرات را برای سایر قسمت های مورد نظر نیز انجام دهید.

تهیه کننده آموزش: Pars
منبع: MyBBIran.com

ممنون آموزش عالی بود.
فقط یه سوال.
این که از راه اول که تو کنترل پنل انجام می دی بهتره یا راه دوم؟

صفحه‌ها: 1 2 3