مرجع پارسی MyBB

نسخه‌ی کامل: چگونگی تغییر دامنه سایت (از سایت به سابدومین)
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
سلام دوستان

در بخشی از این تایپیک آموزش های مربوط به تغییر دامنه ذکر خواهد شد
و با توجه به اینکه شخصا در این مورد اطلاعات کافی ندارم سوالات مرتبط نیز مطرح می گردد تا با کمک دوستان اهل فن ،تایپک آموزشی تکمیل گردد

بخش آموزش :

تغییر ادرس دامنه از آدرس پیش فرض www.site.ir به sub.site2.ir

1- ثبت دامنه جدید (منتظر شوید تا دی ان اس ها روی هاست جدید یا فعلی ست شوند)

نکته: اگر هاست فعلیتان قابلیت ادد دامین دارد ، نیازی به تهیه هاست جدید ندارید

2- بک آپ کامل

3- اگر میخواهید در سایت جدید ، انجمن رو به ساب دومین انتقال بدید می توانید از داخل کنترل پنل هاست اقدام کنید

نکته: ساب دومین انتخابی به صورت public-html/your sub نمایش داده میشه ، منظورم به صورت زیر شاخه است اما به صورت صحیح
yoursub.site.ir نمایش داده می شود و نیازی به تغییر بخش دایکیومنت روت نیست

4- انتقال یا کپی فایلهای سایت یا انجمن به دامنه یا ساب دامنه جدید ( این بخش نیاز به تکمیل دارد)

5- ثبت و وریفای کردن دامنه در گوگل وبمستر

6ریدایرکت نمودن از طریق کد در اچ تی اکسس یا کنترل پنل هاست

نکته : آدرس دامنه جدید را بدون www درج کنید ( من هر دو دامنه رو در یک هاست ست کردم و در غیر اینصورت دامنه رو قبول نمی کرد)

نکته 2: با این عمل تمامی پست ها نیز به ادرس جدید منتقل می شوند

7- تغییر آدرس سایت یا انجمن از طریق گوگل وبمستر در بخش تنظیمات (شکل چرخ دنده) گزینه تغییر آدرس

نکته : دقت نمایید که با چند مرور گر امتحان کنید برای تست تغییر آدرس

موفق باشید

بخش سوالات :
این بخش مربوط میشه به مشکلاتی که الان من بهشون برخوردم ، شما هم اگر مشکلی دارید پ.خ کنید تا اینجا درج کنم تا دوستانی که جواب رو میدونن بیان کنن تا یه تایپیک با 60 صفحه سوال بعضا مشابه و فقط 2-3 تا جواب نداشته باشیم -تشکر

1- آیا قبل یا ضمن انجام این موارد نیازی به تغییرات در بخش مدیریت مای بی بی وجود دارد؟

2- علیرغم انکه ادرس انجمن و سایر پست ها به آدرس جدید منتقل شده است ، لینک ثبت نام بر روی ادرس قبلی بارگذاری می گردد

هم چنین امکان ورود به پنل مدیریت و بخش کاربری مهیا نیست !

3- آیا نیازی به تغییر فایل های دیتابیس نیست ، کما اینکه من صرفا بک آپ رو منتقل کردم آیا نیازی به ساخت دیتابیس مجزا نیست؟

4- هم چنین برای تغییر آدرس در گوگل وبمستر ، امکان انتخاب ساب دومین وجود نداره و فقط سایت ها رو برای انتخاب نمایش میده !

این بخش رو چه باید کرد؟

متشکرم
دوستان کسی نمیتونه کمک کنه
سلام
فداتون بشم من دامنه ام دچار مشکل شده
کلی اطلاعاتم انجمنم دارم
 الان چه طور دامنه ام را عوض کنم
ممنون میشک راهنمایی ساده بفر مایید خیییلی ممنون
(۱۳۹۳/۲/۲۴، ۲۲:۰۹:۳۷ عصر)number-one نوشته است: [ -> ]دوستان کسی نمیتونه کمک کنه
1- خیر، تنها باید بعداز انتقال کوکی ها رو تنظیم کنید که آموزشش موجود هست.
2- همون بالاییه هست.
3- خیر
4- ساب دامین وجود نداره! محاله بیشتر دقت کنید. چون هاست رایگان که داشتم دامنه هم سابدامین اونجا بود و توی وبمستر ثبتش کردم بدون مشکل اما چیزی که نمیذاره ثبت کنی به حالت مسیر دهیه مثل mydom.ir/forum
5- شما از پارسی ساز استفاده میکنید، پست کپی رایتش رو داخل قالبتون قرار بدید تا به رایگان پشتیبانی بشید.
(۱۳۹۵/۲/۳۰، ۱۲:۵۱:۵۰ عصر)rama نوشته است: [ -> ]سلام
فداتون بشم من دامنه ام دچار مشکل شده
کلی اطلاعاتم انجمنم دارم
 الان چه طور دامنه ام را عوض کنم
ممنون میشک راهنمایی ساده بفر مایید خیییلی ممنون
آدرس انجمن رو توی پروفایل و امضا قرار بدید لطفا و حتما کپی رایت ها به درستی و کاملی باشند تا به راحتی و رایگان پشتیبانی بشید و متن زیر هم به رایگان براتون نمایش داده بشه.

قیمت: 5,000تومان

کاربر مهمان نمی‌تواند مطالب قیمت‌گذاری شده را خریداری کند. برای خرید مطالب قیمت‌گذاری شده، وارد شوید یا ثبت نام کنید .