مرجع پارسی MyBB

نسخه‌ی کامل: مای کد چیست؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
امروز دیدم تو این انجمن جای یک تاپیک فوق العاده خالی هست با خودم گفتم که چه بهتر من تاپیک رو شروع کنم.

مای کد ها همان کد هایی هستند که باعث ایجاد کد یا تصویر در ادیتور میشوند.مثلا برای ایجاد تصویر مای کدش [img] هست. یا برای افزودن کد از مای کد [code] استفاده میکنید.

حالا سوال اینه که اینا چین و چکاری میکنن؟
اینا همون کد نویسی های اچ تی ام ال هستند که به صورت دسترسی ساده برای انجمن تعریف شدند و بسیار بسیار بسیار مفیدند.
باعث زیبا تر شدن مطالب ارسالی ما میشن.

این اصل مای کد ها بود.به ریشش یه نگاهی میندازیم و بررسی کوتاهی میکنیم.

مای کد ها همان کدهای اچ تی ام ال هست که کوتاه شده و به نمونه هایی که در بالا زدیم تبدیل شده و نیازی به کد نویسی طولانی برای زیبایی نداریم.

حالا چرا مای کد؟چرا از اچ تی ام ال استفاده نکنیم برای زیبایی متن؟

همونطور که میدونید مجوز باز بودن اچ تی ام ال توی سایت بسیار بسیار بسیار خطرناکه و فردی میاد و از این مجوز سوء استفاده میکنه و باگ میسازه و هک میکنه. ما میخوایم مطالب زیبایی داشته باشیم اما نه به هر قیمتی.
بنابراین میایم مای کد ایجاد میکنیم.مای کدی که از کد اچ تی ام ال استفاده میکنه تا متن شما رو زیبا تر و جذاب تر کنه.و از طرفی هم دیگه درد سر و خطر مجوز باز بودن html رو نداره.تنها دقت کنید که کدتان درست ایجاد شده باشد.درغیر این صورت باگ میشود.

حالا دیگه فکر کنم دلیل وجود مای کد رو فهمیده باشید.

موفق و سربلند باشید عزیزان من.
Heart