مرجع پارسی MyBB

نسخه‌ی کامل: انتشار نسخه‌ی 1.6.10 MyBB
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7
نسخه‌ی MyBB 1.6.10 اکنون منتشر شده است.

چه قابلیتی به نسخه‌ی 1.6.10 اضافه شده است یا چه چیزی در آن تغییر کرده است؟
در این نسخه، 7 آسیب‌پذیری امنیتی و بیش از 95 مشکل گزارش شده، برطرف شده است. توجه کنید که به دلیل مقدور شدن ارائه‌ی بسته‌های به‌روزرسانی قابل کنترل، در این نسخه، تمامی مشکلات MyBB برطرف نشده‌ است!
در این نسخه، تلاش زیادی برای سازگاری و رفع مشکل با نسخه‌ی 5.4 PHP انجام شده است و به همین دلیل است که انتشار این نسخه با تأخیر زیادی همراه بوده است.

آسیب پذیری‌های برطرف شده:
  • (خطر کم) پتانسیل آسیب‌پذیری SQL هنگام بهینه‌سازی جدول‌ها (گزارش شده توسط: Jakub Galczyk)
  • (خطر کم) پتانسیل آسیب‌پذیری SQL هنگام پشتیبان‌گیری از دیتابیس (گزارش شده توسط: StefanT)
  • (خطر کم) پتانسیل آسیب‌پذیری XSS در نام پوسته (گزارش شده توسط: pandaa)
  • (خطر کم) بررسی نامناسب دسترسی‌ها در انجمن‌هایی که کاربر تنها می‌تواند ارسال‌های خود را ببیند (گزارش شده توسط: Jordan Mussi و StefanT)
  • (بی‌خطر) آسیب‌پذیری XSS در صفحه‌ی debug (گزارش شده توسط: 1llusion)
  • (بی‌خطر) بررسی نامناسب ورودی‌ها در فایل modcp.php (گزارش شده توسط: 1llusion)
  • (بی‌خطر) بررسی نامناسب ورودی‌ها در فایل calendar.php (گزارش شده توسط: Jakub Galczyk)

جهت مشاهده‌ی جزییات تغییرات در این نسخه، به صفحه‌ی مستندات تغییرات در نسخه‌ها مراجعه کنید.

به روزرسانی از نسخه‌ی 1.6.9 و سایر نسخه ها
پیش از هر کاری انجمن خود را بسته و از دیتابیس خود و همین طور فایل های خود در یک محل امن، پشتیبان‌گیری کنید.
اگر فایل های هسته را تغییر داده اید، لطفاً آن‌ها را ثبت کنید سپس بعد از به‌روزرسانی میتوانید آن تغییرات را دوباره اعمال کنید.
اگر پلاگینی نصب کرده اید که برای عمل کردن نیازمند تغییرات در فایل‌های هسته است ، پس از به روزرسانی باید آن تغییرات را دوباره اعمال کنید.

برای به‌روز‌رسانی، اجرای به‌روز‌رسان، الزامی می‌باشد. همچنین تغییراتی در 12 مورد از فایل‌های زبان و 25 تغییر در قالب‌ها ایجاد شده است.

اگر از MyBB 1.6.9 استفاده می‌کنید:
اگر از MyBB 1.6.9 استفاده نمی کنید:

آسیب‌پذیری MyBB 1.6.9
درصورتی که فکر می‌کنید آسیب‌پذیری امنیتی‌ای در MyBB یافته اید٬ از انتشار آن خودداری کرده و آن را به ما گزارش دهید (لینک گزارش).
همچنین می توانید این مشکلات را در بخش Private Inquiries انجمن مطرح کنید چرا که در این انجمن، تنها مدیران و خودتان می‌توانید ارسال‌هایتان را ببینید.

با سپاس
تیم MyBB

سلام
واقعا ممنون
خیلی منتظر بودم.
سلا م . ایا فا رسی ساز جدید برای این ورژن لازم نیست ؟ ممنون Heart
سلا م . ایا فا رسی ساز جدید برای این ورژن لازم نیست ؟ ممنون Heart
موقع نصب مشکل داره موقع گذاشتن قالب پیش فرض گیر میکنه
(۱۳۹۲/۲/۴، ۲۱:۵۱:۵۴ عصر)Farhoodi نوشته است: [ -> ]سلا م . ایا فا رسی ساز جدید برای این ورژن لازم نیست ؟ ممنون Heart

بله نیاز است و همراه با خود بسته ارائه شده است.
نسخه‌ی جدید پارسی ساز (4.1) سازگار با این نسخه، هم در بسته‌ی این نسخه وجود دارد و هم به صورت جداگانه ارائه شده‌است. شما می‌توانید آخرین نسخه‌ی هر بسته را از صفحه‌ی سردر مشاهده کنید.

(۱۳۹۲/۲/۴، ۲۱:۵۲:۰۰ عصر)mahdi12 نوشته است: [ -> ]موقع نصب مشکل داره موقع گذاشتن قالب پیش فرض گیر میکنه

با سپاس از شما بابت گزارش این مشکل، و همچنین پوزش از شما بابت وجود این مشکل، این مشکل برطرف شد و شما می‌توانید بسته‌ها را مجدداً دریافت کنید و استفاده کنید.
وای کارمون در اود . بازم غصم گرفت ...
با تشکر از شما مجمد عزیز

جهت اطلاع کاربران عزیز لازم به ذکر هست دکمه نقل قول پس از بروزرسانی به این ورژن به درستی عمل نمیکند و برای رفع آن باید در بروزرسانی قالب ها قسمت postbit_quote حتما بروزرسانی کنید
(۱۳۹۲/۲/۴، ۲۱:۵۲:۰۰ عصر)mahdi12 نوشته است: [ -> ]موقع نصب مشکل داره موقع گذاشتن قالب پیش فرض گیر میکنه

دوست عزیز برای من هم این مشکل پیش اومده اما قالب پیشفرض در ورژن جدید مای بی بی فرقی نکرده شما میتونید فایل functions_themes که در ورژن های قبلی در داخل پوشه admin / inc هست رو جایگزین functions_themes که در ورژن جدید هست بکنین
من مشکلم رو اینجوری حل کردم

(۱۳۹۲/۲/۵، ۰۰:۴۱:۴۱ صبح)Farhoodi نوشته است: [ -> ]با سپاس از شما مجمد عزیز

جهت اطلاع کاربران عزیز لازم به ذکر هست دکمه نقل قول پس از بروزرسانی به این ورژن به درستی عمل نمیکند و برای رفع آن باید در بروزرسانی قالب ها قسمت postbit_quote حتما بروزرسانی کنید

دوست عزیز نصب کردم مشکل نداره:|(دارم ادا مدیرا رو در میارم :|)

(۱۳۹۲/۲/۴، ۲۳:۵۶:۱۸ عصر)Mohammad-Za نوشته است: [ -> ]

با سپاس از شما بابت گزارش این مشکل، و همچنین پوزش از شما بابت وجود این مشکل، این مشکل برطرف شد و شما می‌توانید بسته‌ها را مجدداً دریافت کنید و استفاده کنید.
مشکل بر طرف نشده در بالا مطرح کردم
(۱۳۹۲/۲/۵، ۰۰:۵۱:۴۷ صبح)MR.X نوشته است: [ -> ]دوست عزیز نصب کردم مشکل نداره:|(دارم ادا مدیرا رو در میارم :|)

شاید برای قالب شما نیاز نداره که بعید میدونم . ولی برای تست اگر دکمه پاسخ (همون نقل قول) همین سایت رو بزنید میبینید که ادیتور متنی توش نمیاد
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7