مرجع پارسی MyBB

نسخه‌ی کامل: آموزش کامل یکی کردن دو انجمن گفتگوی مای بی بی (MYBB)
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
دوستان عزیز سلام ,

امروز آموزش کامل یکی کردن دو انجمن گفتگوی مای بی بی (MYBB) رو براتون آماده کردم امیدوارم به کارتون بیاد .

[تصویر:  info.png] عملکرد: با استفاده و بکار گیری این آموزش شما میتوانید دو انجمن گفتگوی که با سیستم انجمن ساز مای بی بی کار میکنند را به راحتی با یکدیگر ادغام (یکی) کنید .

صرفا" جهت اطلاع : دو انجمن باید از نسخه 1.6 به بالا استفاده کنند.

آموزش :

نکته : آموزش همراه با مثال میباشد . ( 2 انجمن خود بنده که در لوکال میخواهم ادغام کنم )

مرحله اول :

بنده دو انجمن مای بی بی به اسم انجمن مای بی بی 1 و انجمن مای بی بی 2 دارم که میخواهم با یکدیگر ادغامشان کنم .

خب ابتدا از دیتابیس (Databases) دو انجمن فول بک آپ تهیه کنید , و دو انجمن مورد نظر را غیر فعال (همچنین پلاگین هایش) کنید .

حال فایل زیر را دانلود کنید. (فایل زیر merge نام دارد که برای تبدیل دوانجمن نیاز به دانلود و آپلود آن دارید.)

[تصویر:  name.png] دانلود:

[attachment=7613]

حال به انجمن اصلی خود بروید ( انجمنی که میخواهید ثابت باقی بماند) و فایلی که در پیوست بالا دانلود کردید را در روت انجمن آپلود نمایید .
نکته :

قبل از آپلود فایل loginconvert موجود در پوشه merge را در پلاگین های انجمن خود آپلود کنید .

مانند نمونه زیر :

مرحله دوم :

خب حال به آخر آدرس انجمنتون اضافه کنید merge/index.php رو مثل : http://localhost/mybb1/merge/index.php

سپس به صفحه زیر هدایت میشین (که یک سری نیازمندی ها چک میشه):

حال پایین صفحه روی گزینه next کلیک کنید تا به مرحله ی بعد هدایت شین

حال باید به صفحه زیر هدایت شین :

حال پایین صفحه روی گزینه next کلیک کنید تا به مرحله ی بعد هدایت شین

حال باید به صفحه زیر هدایت شین :

خب در این صفحه شما باید MyBB 1.6 (Merge) را انتخاب و پایین صفحه روی گزینه next کلیک کنید تا به صفحه بعد هدایت شین

حال باید به صفحه زیر هدایت شده باشین:

که در این صفحه شما باید تنظیمات دیتابیس انجمن مورد نظری که میخواهید با انجمن فعلی خود ادغام کنید را وارد کنید .

مقابل Database Configuration روی گزینه run کلیک کنید .

که تنظیمات دیتابیس مورد نظرتون رو باید اینجا وارد کنین ( اطلاعات دیتابیس انجمنی که میخواهید با انجمن شماره 1 ادغام کنید را وارد کنید. )

و فقط اطلاعات داخل کادر را وارد و تغییر دهید

به عنوان مثال من اطلاعات دیتابیس انجمن مای بی بی 2 را وارد کرده ام سپس پایین صفحه روی گزینه next کلیک کنید .

خب در این قسمت شما دیگه با Database Configuration کاری ندارین !

مرحله سوم :

حال شما باید مرحله ادغام سازی رو انجام بدین و مقابل هر گزینه دکمه run را بزنید تا این فرایند به طور خودکار انجام شود .

در برخی از ادغام سازی ها وقتی روی گزینه run کلیک میکنید به صفحه زیر هدایت میشین :

که مشکلی نیست پایین صفحه روی گزینه next کلیک کنید تا ادغام سازی کامل و به صفحه قبل بازگردید .

بعد از تکمیل و پشت سر گذاشتن تمام قسمت ها شما به صفحه زیر هدایت میشین :

مرحله چهارم :

خسته شدین درسته Big Grin

کار تمام شد حال با خیال آسوده و خونسردی کامل به چک کردن انجمن بپردازید .

توضیحات :

1: [تصویر:  user.png] نویسنده: HOssE!N-B (حسین بشکنی)

2: منظور از روت انجمن هاست شماست جایی که مای بی بی را آپلود کرده اید .

3: فایل loginconvert را به این منظور در پلاگین های انجمن خود کپی میکنیم که کاربران پس از تبدیل و انتقال به انجمن مورد نظر هنگام وارد شدن به انجمن دچار مشکل نشوند .
4: : باز سازی و بازشماری را از پنل مدیر کل فراموش نکنین
5: این آموزش برای اولین بار در مای بی بی ایران منتشر شده است و در صورت کپی برداری از آن در سایت , وبلاگ و ... حتما" باید نام مای بی بی ایران به صورت کامل و نام نویسنده مطلب درج شود در غیر اینصورت ما هیچ گونه رضایتی نداشته و این کار شرعا" حرام است .

6: آرزوی موفقیت برای همه دوستان Heart
دوستان این هم نتیجه کار در لوکال :

همانطور که گفتم دو انجمن به اسم های انجمن مای بی بی 1 و انجمن مای بی بی 2 در لوکال داشتم که میخواستم دومی رو با اولی ادغام کنم .

صفحه اصلی انجمن مای بی بی 1 قبل از ادغام سازی :

صفحه اصلی انجمن مای بی بی 2 قبل از ادغام سازی :

صفحه اصلی انجمن مای بی بی 1 بعد از ادغام سازی :

یک نظر سنجی ایجاد شده در انجمن مای بی بی 2 :

بعد از انتقال به مای بی بی 1 :

یک موضوع همراه با پیوست که در انجمن مای بی بی 2 ایجاد شده :

پس از انتقالش به انجمن مای بی بی 1 :

یک مدیر انتخاب شده در انجمن مای بی بی 2 برای یک زیر انجمن :

پس از انتقال و ادغام دو انجمن :

با سلام و تشکر بابت آموزش

تاجاییکه من متوجه شدم با این روش میشه مطالب، اعضا و سایر موارد یک انجمن رو به انجمنی دیگر منتقل نمود. حالا من یه درخواست دارم

آیا میشه کاری کرد که کاربران دو انجمن مای بی بی یکی بشن، یعنی اینکه اگر یک کاربر در یکی از انجمن ها ثبت نام کرد، حسابش در انجمن دیگر هم بلافاصله فعال بشه و بتونه با همون اطلاعات وارد حساب خود در انجمن دیگر بشه.
باتشکر
سلام واسه من خطا میده
Fatal error: Call to undefined function my_strpos() in /home/u155336710/public_html/merge/resources/class_error.php on line 54
عرض ادب
خدمت مدیران محترم
Fatal error: Call to undefined function my_strpos() in /home/parsibechat/public_html/anjoman1/merge/resources/class_error.php on line 54

واسه منم این ارور میده کمک نیست؟
کسی بلد نیست کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
از مرج برای کدوم ورژن از کدوم سیستم، به کدوم ورژن از مای بی بی استفاده کردید؟
از مای بیبی 1.6.14به مای بیبی1.6.14
فقط میخوام کاربران وپست ها منتقل بشه
عرض ادب با بزرگواری و همکاری دوست [b]firstboy000[/b]مشکل حل شد
واقعا از این پاسخگو شماا سپاس گذارم
صفحه‌ها: 1 2