مرجع پارسی MyBB

نسخه‌ی کامل: انتشار نسخه‌ی MyBB 1.6.7 + معرفی MyBB 1.8
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4
درود
پیش از هر چیز از تأخیر به وجود آمده در اعلام انتشار این نسخه از شما پوزش فراوان دارم.

نسخه MyBB 1.6.7 اکنون منتشر شده است و شامل رفع چند مشکل امنیتی می‌باشد.

چه چیزی به نسخه 1.6.7 اضافه شده است یا چه چیزی در آن تغییر کرده است؟
در نسخه 1.6.7، 5 قابلیت تازه افزوده شده است و بیش از 70 مشکل گزارش شده برطرف گردیده است. توجه کنید که همه مشکل ها در این نسخه برطرف نگردیده اند.
نسخه 1.6.7 پنج آسیب پذیری امنیتی با خطر پایین را برطرف می کند.
  • آسیب پذیری مربوط به SQL در کنترل پنل مدیرکل در بخش جستجوی کاربران (گزارش شده توسط:Nathan Malcolm, تیم تضمین کیفیت MyBB)
  • آسیب پذیری مربوط به SQL در کنترل پنل مدیرکل در بخش ایمیل های ثبت شده (گزارش شده توسط:Jammerx2, توسعه دهندگان MyBB)
  • آسیب پذیری مربوط به SQL در کنترل پنل مدیرکل در بخش مدیریت خطی (گزارش شده توسط:Nathan Malcolm, تیم تضمین کیفیت MyBB)
  • XSS در کنترل پنل مدیرکل در بخش پیوست های بدون صاحب هنگامی که فایل پیوست نام ناقصی دارد (گزارش شده توسط:Nathan Malcolm, تیم تضمین کیفیت MyBB)
  • افشای مسیر کامل هنگامی که از کوکی ناقص در بخش خواندن انجمن استفاده شود.

آسیب پذیری های امنیتی مربوط به کنترل پنل مدیرکل به دلیل این که نیازمند دسترسی مدیریت هستند، خطر پایینی دارند. پیشنهاد می کنیم هرچه زودتر اقدام به به روزرسانی کنید تا از امنیت انجمن خود مطمئن شوید.

یکی از امکانات تازه این نسخه قابلیت ورود با نام کاربری، ایمیل و یا هردو است. برای اطلاعات بیشتر در مورد امکانات تازه، تغییرات نسخه 1.6.7 در بخش wiki را مطالعه کنید.

به روزرسانی از نسخه 1.6.6 و سایر نسخه ها
قبل از هر کاری انجمن خود را بسته و از دیتابیس خود و همین طور فایل های خود در یک محل امن، پشتیبان گیری کنید.
گر فایل های هسته را تغییر داده اید، لطفاً آن ها را ثبت کنید سپس بعد از به روز رسانی می توانید آن تغییرات را دوباره اعمال کنید.
اگر پلاگینی نصب کرده اید که برای عمل کردن نیازمند تغییرات در فایل های هسته است ، پس از به روزرسانی باید آن تغییرات را دوباره اعمال کنید.

برای به‌روز‌رسانی، اجرای به‌روز‌رسان الزامی می‌باشد همچنین یک تغییر در فایل زبان و یک تغییر در پوسته در این نسخه اعمال شده است.

اگر از MyBB 1.6.6 استفاده می‌کنید:
اگر از MyBB 1.6.6 استفاده نمی کنید:

آسیب پذیری MyBB 1.6.7
درصورتی که فکر می‌کنید آسیب پذیری امنیتی‌ای در MyBB یافته اید٬ از انتشار آن خودداری کرده و آن را به ما گزارش دهید (لینک گزارش).
همچنین می توانید این مشکلات را در بخش Private Inquiries انجمن مطرح کنید چرا که در این انجمن، تنها مدیران و خودتان می توانید ارسال هایتان را ببینید.

سیستم ادغام گر MyBB 1.6.7
نسخه 1.6.7 ادغام گر MyBB با سایر انجمن ساز ها هم اکنون در وب سایت قرار گرفته است و شما می توانید آن را دریافت کنید. (دریافت)
در این نسخه چندین مشکل گزارش شده از نسخه 1.6.3 که باعث برخی از عملکردهای نادرست در بخش ادغام گر بوده اند، برطرف شده است.
چه قابلیت تازه ای در این نسخه وجود دارد؟
  • حل 3 مشکل (مشکلات حل شده)
  • پرش از نسخه 1.6.3 به نسخه 1.6.7 که نسخه فعلی MyBB می باشد. از این به بعد تلاش خواهیم کرد که نسخه ادغام گر با نسخه MyBB همسان باشد.
همچنین در این نسخه چند مشکل خطرناک که در ادغام phpBB باعث ایجاد حلقه های پایان ناپذیر می شد، برطرف شده است.

نام گذاری فضانورد MyBB
ما نظرسنجی ای برای نام گذاری فضانورد MyBB در انجمن ایجاد کردیم و در پایان، نام Bolt را به افتخار Chris Boulton، پایه گذار سیستم MyBB انتخاب کردیم.
اکنون مفتخریم که Bolt را به شما معرفی کنیم:
[تصویر:  attachment.php?aid=25703]

MyBB 1.8،پلی بین MyBB 1.6 و MyBB 2.0
ما مفتخریم به شما اعلام کنیم که نسخه آینده، یعنی MyBB 1.8 در راه است.
در 2 ماه اخیر ما توسعه این نسخه را در github آغاز نمودیم و قصد نمودیم که باردیگر زندگی در دنیای انجمن ها ادامه دهیم و دهمین سالگرد DevBB* (ارباب بزرگ گذشته) مان را جشن بگیریم.

تغییرات در نسخه 1.8 به اندازه تغییرات در نسخه 1.2 ، 1.4 و یا 1.6 که در آن 100 قابلیت جدید وجود داشت نیست.
تغییرات در نسخه 1.8 بیشتر شبیه به یک عمل جراحی سطحی است.
ما Justin، رهبر طراحی را در یک اتاق بدون هیچ امکاناتی به جز آب و غذا تا زمانی که یک پوسته تازه که از معروف ترین پوسته های MyBB الگو گرفته است طراحی کند، زندانی کرده ایم.
همچنین قابلیت پیوست رنگ به پوسته استفاده شده است. بنابراین لازم نیست کاربر برای تغییر رنگ یک پوسته 14 پوسته نصب کند، بلکه قادر است رنگ مورد نظر را برگزیند.
همچنین پوسته تازه ای برای بخش کنترل پنل مدیرکل طراحی شده است.

در نسخه های پیشین MyBB از prototype استفاده شده است که قبلاً کاربردی و معروف بود. اما پس از آمدن jQuery به دلیل قدرتمندتر بودن آن، نقش prototype کم رنگ شد.
بنابراین در نسخه MyBB 1.8 از jQuery استفاده خواهد شد.

دو مورد از قابلیت هایی که بسیاری از کاربران از ما درخواست کرده اند در نسخه MyBB 1.8 اعمال خواهد شد.
با آمدن jQuery، یک ویرایش گر تازه (در مورد نوع آن تصمیم گرفته خواهد شد) و سطل زباله که قابلیت بازگردانی ارسال های حذف شده در کنترل پنل ناظم را اضافه می کند، اضافه خواهد شد.

در کنار برطرف سازی برخی مشکلات در این نسخه و سایر قابلیت ها و توسعه ها، مانند مدیریت کننده کش APC، قابلیت درست کردن قهوه!، تفکیک لیست پلاگین ها برای فعال، غیرفعال سازی آن ها، ساده سازی استفاده از برخی قابلیت ها و قابلیت نورپردازی لوگو انجمن شما بر روی کره ماه!، ما با بزرگان MyBB درصدد بهبود سازی عملکرد، یکپارچه سازی پلاگین ها و یکپارچگی با سایر سیستم های مدیریت محتوا برای ورود کاربران با هردو سیستم هستیم.
این تنها به بزرگان MyBB تعلق ندارد! ما نسخه 1.8 را برای همه در github باز خواهیم گذاشت تا همه بتوانند MyBB را توسعه و گسترش دهند و به تیم MyBB ملحق شوند.
با سپاس
تیم MyBB

واقعا چه ترجمه بدی کردید
با گوگل این کار را کردید خودتون یکبار بخونید خندتون نمیگیره؟

منظورم قسمت معرفی mybb1.8 هست که الان هم حذفش کردید
(۱۳۹۱/۲/۶، ۰۸:۲۵:۳۵ صبح)123sat2 نوشته است: [ -> ]واقعا چه ترجمه بدی کردید
با گوگل این کار را کردید خودتون یکبار بخونید خندتون نمیگیره؟
از این که برای شما خنده دار است، از شما پوزش می خواهم.
حتی یک خط نیز با مترجم ترجمه نشده است!
نقل‌قول: منظورم قسمت معرفی mybb1.8 هست که الان هم حذفش کردید
قسمت معرفی حذف نشده است بلکه به گفته شما در آن تغییراتی ایجاد شد.
محمد عزیز ، مطالب مفیدی بود ، ممنون از زحماتی که میکشید .Heart
اتفاقا ترجمه ی بسیار جالبی بود و کلا اصول ترجمه در آن رعایت شده است
از اینکه تاپیک جامع مانند همیشه ایجاد شد سپاسگزارم
البته كامنت ها رو هم بخونيد لطفا ؛ سوال شده كه مطمئنيد اين دروغ 1 آپريل نيست؟ پاسخ داده شده در مورد خود سيستم تقريبا درسته ولي زمان اومدنش جزء دروغ آپريل بود.

يعني احتمالا تا 2 ، 3ماه ديگه كه گفته شده نمياد.
از معرفی این نسخه متشکرم . ولی ای کاش این قسمت آپلود تصویر در ادیتور را اضافه می کردند که به نظر من همکنون بزرگ ترین نیاز مای بی بی است . همچنین یک فکری به خاطر خوانایی بیشتر این انجمن ها از نظر شلوغی صفحه اول می کردند زیرا این عیب همه سیستم های انجمن ساز است که تا کنون حل نشده

بازم متشکرم
سلام دوستان من چیزی که شنیدم میگفتن mybb 1.6.7 باگ داده پچ امنیتیش رو کسی داره بده

البته پچ رو من از یکی از دوستان گرفتم میگفت 20 تومان که من رایگان گرفتم Tongue

ولی مورد اعتماد نبود اگر از مدیران کسی هست که میخواد تستش کنه پ.خ بده یا از یاهو

با تشکر!!Smile
آخ جون ادیتور جدید خدا کنه یه ادیتور خوب باشه و از جدول هم پشتیبانی که من که دیگه خسته شدم از این کپی پست بین ورد و اکسل تا بتونم مطلب هام رو درست کنم
من که همیشه عاشق تغییرات هستم و چیزای که جدید باشه

امیدوارم که تو نسخه های بعد سبک نو و جدید ارائه بشه با امکانات بیشتر ولی این جور که معلومه تا انتشار نسخه 2 خبری از چیز های تازه و امکانات جدید نیست

به هر حال ممنون
صفحه‌ها: 1 2 3 4